2023 Oscar Adayları – En İyi Film Hangisi, Nerede İzlenir?

95. Akademi Ödüllerinde En İyi Film Adaylarını ve Nerede İzleyebileceğimizi İnceliyoruz

95. Akademi Ödülleri, 12 Mart 2022’de, yapılacak törenle sahiplerini bulacak. İşte Jimmy Kimmel’in sunacağı 2023 Oscar’larında en iyi film adayları ve gösterim durumları…

1. All Quiet on the Western Front / Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok, Erich Maria Remarque’ın 1929 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan 2022 yapımı Alman epik savaş karşıtı bir filmdir. Edward Berger’in yönettiği filmde Daniel Brühl, Albrecht Schuch, Sebastian Hülk, Felix Kammerer, Aaron Hilmer, Edin Hasanovic ve Devid Striesow rol alıyor. (Vikipedi)

Film Türkiye’de Netflix platformunda izlenebiliyor

2. Avatar: The Way of Water / Avatar: Suyun Yolu

Avatar: Suyun Yolu, James Cameron tarafından yönetilen ve yapımcılığını 20th Century Studios’un üstlendiği ABD yapımı epik bilimkurgu filmidir. (Vikipedi)

Gösterime giriş tarihi: 16 Aralık 2022 (Türkiye)

3. The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin, İrlandalı yönetmen Martin McDonagh tarafından yazılan ve yönetilen, 2022 yapımı bir kara-trajikomedi filmidir. (Vikipedi)

Gösterime giriş tarihi: 21 Ekim 2022 (Birleşik Krallık), Türkiye’de 3 Şubat’ta sinemalarda

4. Elvis

Elvis, Luhrmann, Sam Bromell, Craig Pearce ve Jeremy Doner tarafından yazılan, Luhrmann ve Doner’ın bir hikayesi olan, Baz Luhrmann tarafından yönetilen Elvis Presley hakkında bir biyografik müzikal drama filmidir. (Vikipedi)

Film şu anda Apple TV ve Google TV’de ücretli olarak izlenebiliyor

5. Everything Everywhere All at Once / Her Şey Her Yerde Aynı Anda

Her Şey Her Yerde Aynı Anda, Daniel Kwan ve Daniel Scheinert tarafından yazılan ve yönetilen bir Amerikan bilimkurgu filmi. Başrollerinde Michelle Yeoh, Ke Huy Quan, Stephanie Hsu, Jenny Slate, Harry Shum Jr., James Hong ve Jamie Lee Curtis var. (Vikipedi)

Film Türkiye’de Netflix’in yanı sıra Apple TV ve Google TV üzerinden izlenebiliyor.

6. The Fabelmans

Fabelmans, Steven Spielberg’in Tony Kushner ile birlikte yazdığı bir senaryodan üretilen bir Amerikan yarı-otobiyografik drama filmi.

Gösterime giriş tarihi: 6 Ocak 2023 (Türkiye)

7. Tár

Tár, Todd Field tarafından yazılan ve yönetilen, Cate Blanchett’in oynadığı 2022 Amerikan psikolojik drama filmidir. Film, kurgusal besteci ve orkestra şefi Lydia Tár’ın hikayesini anlatıyor. (Wikipedia)

Gösterime giriş tarihi: 7 Ekim 2022 (ABD)

8. Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick, 27 Mayıs 2022 tarihinde vizyona giren bir Amerikan drama filmi. Yönetmenliğini Joseph Kosinski’ın yaptığı, başrollerini Tom Cruise, Miles Teller, Val Kilmer ve Jennifer Connelly’nın paylaştığı, 1986 yılında vizyona giren Top Gun filminin devamıdır. (Vikipedi)

Şu anda Apple TV ve Google TV’de ücretli olarak izlenebiliyor.

9. Triangle of Sadness / Hüzün Üçgeni

Hüzün Üçgeni, Ruben Östlund’un yazıp yönettiği 2022 yapımı hicivli bir kara komedi filmidir. Filmin başrollerinde Harris Dickinson, Charlbi Dean, Dolly de Leon, Zlatko Burić, Henrik Dorsin, Vicki Berlin ve Woody Harrelson yer alıyor. (Wikipedia)

Gösterime giriş tarihi: 28 Ekim 2022 (Türkiye)

10. Women Talking

Women Talking, kadınların tutsak gibi yaşadığı dindar bir koloniyi odağına alıyor. Kadınların dinlerine dair inancı ve umudu, kolonilerindeki erkekler tarafından uğradıkları cinsel saldırılar nedeniyle yıkılmaya başlayacaktır.

Gösterime giriş tarihi: 23 Aralık 2022 (ABD), Türkiye’de 17 Mart 2023 tarihinde gösterime girecek.

İlginizi Çekebilir

Netflix ve Amazon Prime’dan Sıkılanlara Alternatif Yasal Platformlar