Panik Olduğumuzda Etrafı Ağır Çekim Görürüz! İyi Ki Öğrendim Dedirten 16 İlginç Bilgi

Yeni şeyler öğrenmeyi seven biriyseniz bu listedeki ilginç bilgiler tam size göre.

panik

 1. Boyumuzun uzunluğu genelde babamızdan gelen genlerle şekillenir. Zekamızı ise yine genelde annemizden aldığımız genler belirler.
 2. Aslanı “ormanın kralı” olarak biliriz ama gerçekte aslan ormandan çok açık alanlarda, çimenlik bölgelerde yaşamayı sever.
 3. Karpuz seçerken vurmak yerine çizgilerine bakın. Koyu renkli çizgiler daha kalınsa karpuz lezzetli demektir.
 4. İyi bir uyku çektiğiniz halde sabah kendinizi yorgun hissediyorsanız bunun nedeni vücudunuzun susuz kalması olabilir. Birkaç bardak su ile yorgunluk duygusunu yok edebilirsiniz.
 5. Kişi başı tüketim rakamlarına göre dünyanın en çok kola içen milleti İzlandalılardır.
 6. Kurabiye canavarının gerçek ismi Sid’dir. Biz onu aslında lakabıyla tanırız.
 7. Uyurken duyularımız pasif hale geçer. Sadece duyma yetimiz uyanıkkenki kadar aktiftir.
 8. Her gün 68 milyon kişi McDonald’s restoranlarından alışveriş yapıyor. Bu da neredeyse dünya nüfusunun yüzde 1’i demek. McDonald’s saniyede 75 hamburger satıyor.
 9. Ahtapotları sekiz kollu yaratıklar olarak biliriz. Oysa deniz biyolojisine göre onlar iki kollu, altı ayaklı yaratıklardır. Çünkü ikisini hareket etmek için, kalan altısını ise beslenmek için kullanıyorlar.
 10. Ders çalışırken arka planda çalan hafif bir müzik daha iyi konsantre olmanızı sağlar. Başlamadan önce bir parça çikolata yemekse okuduklarınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olur.
 11. Panik halindeyken gözlerimiz beyne en yüksek kalitede görüntü göndermeye başlar. Bu nedenle de etrafı ağır çekimde görmeye başlarız.
 12. “Fobofobi” bir fobidir. Ve fobisi olmaktan korkma fobisidir. Karışık olduysa şöyle söyleyelim: Fobofobiniz varsa korktuğunuz şey bir fobinizin olmasıdır.
 13. Amerika’da ünlü bir sinema okulu Steven Spilberg’e onur doktorası vermek istedi. Spielberg belgeyi ancak zamanında onu okula almayı reddeden hoca imzalarsa kabul edeceğini söyledi. Ve doktora belgesini o hoca imzaladı.
 14. Ünlü spor otomobil markası Lamborghini başlangıçta bir traktör firmasıydı. Sahibi spor arabalara çok meraklıydı. Ferrari marka arabasıyla yaşadığı sorunları aktarmak için Ferrari’nin kurucusuyla buluştu. Ancak adam, “Problem benim arabamda değil, onu kullanan sürücüde” deyince Lamborghini’nin sahibi kızıp spor otomobil işine girdi. Ve böylece efsane bir spor araba markası yarattı.
 15. Bir araştırmaya göre, insanların yaşı ilerledikçe diğer insanlara daha az güveniyorlar. Bu da bize “tecrübe, yenilen kazıkların bileşkesidir” lafının doğruluğunu kanıtlıyor.
 16. Ünlü Rap şarkıcısı Eminem, 8 Mil filminde kullanılan Lose Yourself şarkısıyla En İyi Orijinal Şarkı Oscar’ını kazandı. Ödül açıklandığında Eminem törende yoktu. Çünkü o sırada evinde uyuyordu.

İlginizi Çekebilir

Kan ile Pişirilen 11 Yemek. Midesi Hassas Olanlar Uzak Dursun.

Ne Kadar İsteseniz De Ziyaret Edemeyeceğiniz 10 İlginç Yer