Bu Çocuğun İki Tane Yüzü Var! Varlığına Çok Şaşıracağınız 6 Çocuk

Dört elli, dört kollu çocuk, doğuştan vücutçu olan çocuk, iki kafası olan çocuk. Bu listedeki çocuklar sizi çok şaşırtacak.

1) İki yüzlü çocuk

1

Bu Çinli bebeğin yüzündeki maske değil. Yüzünde maalesef ikinci bir yüzle doğmuş. Nedeni tam olarak bilinmiyor ancak annesinin hamileyken kullandığı bir ilacın sebep olduğu tahmin ediliyor. Aile 200 bin liraya yakın ameliyat masrafını biriktirene kadar bebek 14 aylık olmuş. Ameliyat edilen bebek şu an olağan görünümüne kavuşmuş durumda.

2) 4 elli, 4 ayaklı çocuk

22

Bu Hintli çocuk ise fazladan 2 ayak ve 2 elle doğmuş. Özellikle bacaklar neredeyse normal bir şekilde gelişmiş. Neyseki fazla organlar ameliyatla alındı ve çocuk normal bir yaşantı sürdürmeye başladı.

3) Yüzde 40 fazla kaslara sahip çocuk

42

Myostatin insanlarda ve bazı hayvanlarda bulunan bir protein. Görevi, kasları kontrol ederek aşırı büyümesini engellemek. Bilim insanları bu protein baskılanırsa, yani kasları kontrol etmesi engellenirse ne olur diye deneyler yapıyor.

Çok nadiren de olsa bazı çocuklar myostatin proteini olmadan doğabiliyor. Liom Hoekstra adındaki Amerikalı çocuk da bunlardan biri. Vücudunda normal insanlardan yüzde 40 daha fazla kas var. Bu kaslar sayesinde tabii müthiş güçlü. Günde 6 öğün yiyerek doyabiliyor. Liom şu an 10 yaşında. Kaslı olması dışında normal bir çocuk olarak hayatını sürdürüyor.

4) İki kafalı çocuk

63

Bir vücutta iki kafa olmasına ise milyonda bir rastlanıyor. Bu iki kafalı bebek Hindistan’da doğdu. Anne hamileyken ultrasona girecek parası olmadığı için bebeğin durumu ancak doğumdan sonra anlaşılabilmiş. Her iki kafa da gelişkin olduğu için doktorlar ne yazık ki ayırmanın mümkün olmadığını söylüyor.

5) Yapışık çocuklar

72

Bu konuda dünyanın en ünlü yapışık ikizleri ise Abigail ve Brittany kardeşler. 1990’da Amerika’nın Minesota eyaletinde doğdular. Görünümleri 2 kafa bir vücuttan oluşuyor ama aslında akciğer, kalp, mide gibi organları ikişer tane. Aynı bedeni paylaşmalarına rağmen örneğin biri grip olduğunda diğer sağlıklı olabiliyor. Pek çok zorluğa rağmen üniversiteyi bitirmeyi başardılar. Her şeye rağmen yaşadıkları her anın tadını çıkarmaya çalışıyorlar.

6) En iyi arkadaşı piton olan çocuk

Bu Kamboçyalı çocuğun en iyi arkadaşı devasa bir piton. Daha 3 aylıkken ailesi bu yılanı yatağında bulmuş. Tabii o zaman yılan da küçükmüş. Babası yılanı yakındaki bir çalılığa bırakmış. Birkaç gün sonra yılanın yine çocuğun yanında olduğunu görmüşler. Bunun üzerine yılanı beslemeye karar vermişler. Çocukla yılan birlikte büyümüş ve ayrılmaz bir ikili olmuşlar. Öyle ki, şu an tüm günü beraber oynayarak geçiriyorlar.

İlginizi Çekebilir

Parasını Bastırınca Alabileceğin 13 İlginç Hizmet

Şampiyonası Yapılan 10 Çok Tuhaf Spor