Hulk’tan Superman’e Son Dönemin En Kötü 10 Süper Kahraman Filmi

Son yılların en kötü süper kahraman filmleri hangileri? Bu listeyi güvenilir kültür sanat dergisi Rolling Stones hazırladı.

1) Daredevil (2003)

1

Bizde Korkusuz ismi ile gösterilen film, Frank Miller’ın yarattığı bir karakterin sinema uyarlaması. Filmde Hollywood yıldızları rol alsa da, pek çok sinema eleştirmenine göre gelmiş geçmiş en kötü süper kahraman filmlerinden biri. Keza izleyenlerin de filmi beğenmediğini söyleyebiliriz, çünkü ünlü sinema sitesi IMDB’deki puanı 10 üzerinden 5,3.

2) Hulk (2003)

22

Yeşil Dev de eleştirilere maruz kalan bir diğer süper kahraman filmi. Özellikle de filmin özel efektleri özensiz olduğu için eleştirildi. Ayrıca senaryo da Hulk gibi çok ünlü bir süper kahramanın filmine göre zayıftı. 137 milyon dolara çekilen film 132 milyon dolar hasılat yaparak yapımcısını zarar ettirdi. Filmin IMDB puanı ise 5,7.

3) Catwoman (2004)

32

DC Comics’in popüler karakteri Kedi Kadın’ın 2004 yapımı sinema uyarlaması ile devam ediyoruz. Kadrosunda Oscarlı yıldız oyuncular vardı. Ama hemen hemen tüm eleştirmenlere göre hikayesi aşırı basitti. Filmin kötü olması salonlara da yansıdı. Gişede tam anlamıyla çakılan Kedi Kadın 100 milyon dolara mal olmasına rağmen sadece 40 milyon dolar hasılat yapabildi. Kedi Kadın’a IMDB sitesinde verilen puan 10 üzerinden 3.

4) Elektra (2005)

44

Bir kadın süper kahramanın hikayesini anlatan filmin IMDB puanı 10 üzerinden 4,8. Maliyeti yaklaşık 50 milyon dolarken sadece 25 milyon dolar hasılat yapabildi. Eleştirmenlere göre film aşırı yavaş bir tempoya sahip, hikayesi kötü, diyalogları da saçma.

5) Fantastic Four (2005)

53

2005 yapımı Fantastik Dörtlü de çizgiroman sevenler arasında popüler olmasına rağmen sinemada başarılı olmadı. Film, kozmik radyasyona maruz kalınca süper güç sahibi olan 4 astronotu konu ediniyor. Ancak oyuncu seçimi filmin görsel efektleri, hikayesi ve temposu izleyicileri mutlu etmedi. Ancak buna rağmen gişede para kazanmayı başardı.

6) Superman Returns (2006)

62

Ünlü yönetmen Bryan Singer’ın çektiği Süperman Dönüyor da başarısız bir süper kahraman filmi. Gelmiş geçmiş en ünlü kahramanının 5. filmi olan Superman Dönüyor, eleştirmenler tarafından sıkıcı ve yavaş bulundu. 270 milyon dolara mal olan filmin hasılatı 200 milyon dolarda kaldı.

7) X Men Origins: Wolverine (2009)

73

Wolverine” de sinemaseverleri üzen bir süper kahraman. Bu sonuçta Wolverine hayranlarının filmle ilgili çok yüksek beklenti sahibi olmasının da etkisi var. Film iki açıdan çok eleştirildi: Genel olarak yavaş ilerliyor ve yönetmen senaryoyu detaylara boğmuş.

8) Avatar: The Last Airbender (2010)

8

2010 yapımı Son Hava Bükücü de izleyicilerin beklentisini karşılamayan filmlerden biri. Film, Nickelodeon’un efsane çizgi dizisi Avatar: The Last Airbender’ın sinema uyarlamasıydı. Pek çok eleştirmene göre zayıf görselliği, tatmin etmeyen oyunculukları ve izleyiciyi etkileyemeyen hikayesi ile çizgi filmin gölgesinde kaldı.

9) The Green Lantern (2011)

9

2011’de gösterime giren The Green Lantern, yani bizdeki adıyla Yeşil Fener de başarısız süperkahraman filmleri arasında sayılıyor. Filmde kahramandan aşk hikayesinin ön plana çıkarılması çok eleştirildi. Hiç beğenilmediği için de 200 milyon dolarlık maliyetine karşın 113 milyon hasılat yapabildi.

10) The Green Hornet (2011)

103

Rolling Stones dergisinin listesinde son olarak The Green Hornet var. Suçlularla savaşan birkahramanın hikayesini konu alan bu film de beklediği ilgiyi göremedi. İzleyiciyi sinemaya çekemediği için gişede de zarar ettirdi.

İlginizi Çekebilir

Hemen Almak İsteyeceğiniz 19 Yaratıcı Tişört

Dünyadaki Bilinen En Tehlikeli 8 Zehir