Video Oyunlardaki En Ünlü 12 Silah. Senin Favorin Hangisi?

Bu listede oyun tarihinin en popüler ve en ünlü silahlarını derledik.

1) BFG 9000 – Doom

bfg-9000-doom

İlk sırada FPS tarzı oyunların atalarından biri olarak kabul edilen Doom’daki BFG 9000 adındaki silah var. Tetiğe bastıktan 1 saniye sonra ateş ediyor ve yeşil bir huzme gönderiyor. Gücünden ötürü de nişan aldığınız yerdeki düşmanlara ciddi zarar veriyor.

2) MP40 – II. Dünya Savaşı Oyunları

22

Bu silah 2. Dünya Savaşı’nda Alman ordusu tarafından gerçekten kullanılmıştı. Bu ikonik makinalı tüfeğe neredeyse tüm 2. Dünya Savaşı temalı oyunlarda rastlamak mümkün.

3) Gravity Gun – Half Life 2

33

Half Life 2’deki Gravity Gun, yani yerçekimi silahı ile nesneleri yerlerinden kaldırıp oradan oraya fırlatabiliyorsunuz. Mesela rakibinizin yanında duran bir kutuyu uzaktan kaldırıp kafasına atarak onu yok etmeniz mümkün. Half Life 2’nin çok sevilen bir oyun olmasında bu silahın payı büyük.

4) AWP – Counter Strike

4

İşte bu da Counter Strike’taki AWP adı verilen keskin nişancı tüfeği. Yeterince antrenman yapıp ustalaştığınızda tek atışla rakiplerinizin icabına bakabilirsiniz.

5) Blades of Chaos – God of War

52

Blades of Chaos, yani Kaos Kılıçları’nın geliştirilme özelliği de olduğu için oyunda dehşet saçabiliyorsunuz.

6) Levye – Half Life

62

Video oyun tarihindeki bir diğer ünlü silah da Half Life oynayanların yakından tanıdığı bu levye. Listemizdeki diğer silahlar kadar ölümcül olmasa da doğru kullanıldığında çok işe yarayabiliyor.

7) Portal Gun – Portal

SAMSUNG

Buysa gelmiş geçmiş en ünlü ve kullanması en zevkli oyun silahlarından biri olan Portal Gun. Gönüllerde özel bir yeri olan Portal oyununda “Kuantum Tünelleri” yaratmak için bu silahı kullanıyorsunuz. Bu tünelden geçtiğinizde de tabii başka bir yerde oluyorsunuz.

8) Lancer – Gears of War

83

Gears of War serisinin Lancer’ı ilginç tasarımı ile efsaneler arasına girmeyi kesinlikle hak ediyor. Bu çok işlevli silahı kullanmaya alıştığınızda yanınıza kimse yaklaşamıyor.

9) Energy Sword – Halo 2

92

Energy Sword, yani Enerji Kılıcı, oyunu kazanmanızı sağlayacak kadar güçlü ve tamamen enerjiden oluşuyor.

10) Karambit Bıçağı – Counter Strike

103

Karambit aslında Doğu Asya’da kullanılan geleneksel bir bıçak. Counter Strike’ta rakiplerinizi sessiz bir şekilde ortadan kaldırmanızı sağlıyor.

11) Rail Gun – Quake

112

Quake’teki Rail Gun bir tür ışın silahı ve rakibinizi çok uzaktan vurabilmeye imkan veriyor.

12) Hidden Blade – Assassin’s Creed

122

Son sırada Assassin’s Creed ile hayatımıza giren Hidden Blade, yani Gizli Bıçak var. Adından da anlaşılacağı üzere normalde görünmeyen bıçağı bir mekanizma ile açıyorsunuz. İnternette bu ünlü silahın gerçeğini yapanlara rastlamak dahi mümkün.

İlginizi Çekebilir

Bu Kedinin 200 Milyon Doları Var! Paraya Para Demeyen 10 Zengin Hayvan.

Havayolu Şirketlerinin Yolculardan Sakladığı Gerçekler