İnternette Alışveriş Yaparken Kullanmanız Gereken Önemli Siteler

İnternet alışverişlerinizi güvenli, ekonomik ve rahat tamamlamak için bu siteleri mutlaka kullanın.

 

İnternetten alışveriş artık hepimizin vazgeçilmezi… Sanal kartlar, BKM ile güvenli ödeme, Garanti PAY, Masterpass ve benzeri yöntemlerle ödeme işlemlerimizi hem kolaylaştırdık, hem de güvenli hale getirdik. Geriye alışveriş yapacağımız siteleri iyi seçmek, en iyi fiyatları bulmak ve en iyi müşteri hizmetini bulmak kalıyor.

1) Fiyat Karşılaştırma – Akakçe

Türkiye’de fiyat arama ve fiyat karşılaştırma deyince, akla gelen ilk site şüphesiz akakce.com oluyor. Artık üye mağazaları için satış işlemlerini de birkaç kolay adımda gerçekleştiren akakce.com’da yer almak isteyen mağazalar dikkatle inceleniyor ve bilgileri kontrol ediliyor. Böylece hem fiyat, hem de güvenlik açısından dikkate değer seçenekleri birarada bulmuş oluyorsunuz.

2) İndirim ve Kupon Kodları – Kuponrazzi

İnternetten alışveriş yaparken mağazaların ödeme sayfalarında “indirim kodu”, “promosyon kodu”, “hediye çeki” gibi alanları herkes görmüştür. Özellikle ilk kez alışveriş yaptığınız mağazalarda, size o anda indirim kazandıracak kupon kodları çok iyi olmaz mı? İşte tam da bu noktada hem yerli yatırım ve teknoloji kullanması, hem de bu alandaki ilk sitelerden olması nedeniyle haklı bir üne sahip olan indirim kodu sitesi Kuponrazzi devreye giriyor. Alışverişten hemen önce, Kuponrazzi’de ilgili mağaza için indirim kuponu var mı diye bakın, anında indirimlerden faydalanın.

3) Pazaryerleri – GittiGidiyor ve n11 (ve hatta Trendyol)

Bunlar zaten alışveriş sitesi dediğinizi duyar gibiyim. Ancak GittiGidiyor ve n11‘i sadece alışveriş için değil, ürün araştırması, fiyat karşılaştırması ve satıcı bulmak için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. İşin ürün araştırması tarafında n11’in ürün yorumları, satıcı araştırmasında her iki sitenin de mağaza yorumları işinize yarayacaktır. Ayrıca çok satılan ve zaman zaman onlarca mağazada göreceğiniz ürünler için bu siteler size fiyat karşılaştırması imkanı da sunacak. Ayrıca artık kendi online mağazaları olan birçok marka GittiGidiyor ve n11’de de satış yapıyor ve bu sayede farklı taksit seçeneklerinden faydalanmak da mümkün oluyor. Son zamanlarda özel alışveriş sistemini pazaryeri modelinde başka satıcılara açan Trendyol da bu potada kendisine yer arıyor, denemenizde fayda var.

4) Özel Kampanyalar – Hopi, Zubizu, BKM Express

Alışveriş öncesinde Hopi, Zubizu gibi özel kampanya uygulamalarını kontrol etmekte fayda var. Katlanan puanlar veya özel puan kazandıran alışverişler, hangi mağazadan alışveriş yapacağınıza karar verirken belirleyici olabilir. Ayrıca BKM Express, Garanti PAY, Masterpass gibi ödeme sistemlerini kullanarak bazı mağazalardan özellikle ilk alışverişlerinizde özel indirim veya hediye çeki kazanmanız mümkün oluyor.

Toparlarsak, özellikle çok satılan, çok sayıda mağazada bulunan ve markalı ürünlerde, alışveriş kararınızı verirken birkaç avantaj ve indirimi birden değerlendirebilirsiniz. Bunun için fiyat karşılaştırma, indirim kodu, satıcı yorumları ve ödeme sistemlerinin sunduğu avantajları biraraya getirerek alışveriş keyfinizi katlayabilirsiniz. İlk anda hepsini birden yapmak zahmetli gibi görünse de, alışkanlık haline getirdiğinizde sadece 1-2 dakika içinde karar vererek alışverişinizi yine eskisi gibi hızla tamamladığınızı göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir

Dünyadaki En Ünlü 9 Dolandırıcı (İkisi Türk)

2018 Yılında Google’da Neleri Aradık?