Bu Kadın Dünyanın En Büyük Kalçalı İnsanı! 13 İlginç Fotoğraflı Bilgi.

Öğrenmekten keyif alacağınız ilginç fotoğraflı bilgileri sizin için derledik.

1) Dünyanın en geniş kalçalı insanı.

kalca

39 yaşındaki bu kadın dünyanın en geniş kalçalı insanı. Kalçasının çevresi 2 metre 40 santimetre. Amerika’nın Los Angeles şehrinde yaşayan kadının en büyük dertlerinden biri, kapılardan geçmekmiş. Daha doğrusu, geçememek.

2) Boz ayının pençesi.

bozayi

Bu gördüğünüz dünyanın en iri etçillerinden biri olan boz ayının pençesi. Boz ayılar bir pençe darbesiyle kurtları veya dağ aslanlarını öldürebiliyor.

3) Güneşin içine 1 milyon adet dünya sığabilir.

3

Bu küre güneşi temsil ediyor, içindekilerse dünyayı, daha doğrusu dünyaları. Güneşin içine tam 1 milyon adet dünya sığabiliyor.

4) Google Haritalar’da görülebilen tek oyuncak tavşan.

4

Bu oyuncak tavşan İtalya’nın kuzeyindeki bir dağın yamacında. İsmi Hase. Boyu tam 55 metre. Eni, yani kalınlığı ise 5 metre. Bir modern sanat projesi için yapılmış. Google Haritalar’da görülebilen tek oyuncak tavşan olarak varlığını sürdürüyor.

5) “Vücudunu en fazla değişikliğe uğratan çift” rekorunu ellerinde tutuyorlar.

5

Bu çift Arjantin’in Buenos Aires şehrinde yaşıyor. Viktor 43, Gabriel 42 yaşında. 2014 yılında “vücuduna en fazla değişikliğe uğratan çift” ünvanıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girdiler. 18 yaşından bu yana beraber olan çiftin mutlu bir evlilikleri var. Şu hayatta “Boyu boyuma, huyu huyuma” lafı en çok bu çift için geçerli olsa gerek.

6) Suyun içinde yürüyen timsahlar.

62

Timsahları hep sinsi sinsi yüzerken görürüz. Suyun içinde yürüdüklerinde ise böyle görünüyorlar. Bu halde biraz sevimliler sanki.

7) 300 bin Swarovski taşıyla kaplı Mercedes.

7

Bu Mercedes 300,000 tane Swarovski taşıyla, yani kristal parçalarıyla kaplanmış. Tokyo’daki otomobil fuarında sergilenen araba ışık ışıl parlayarak yeni sahibini bekliyor.

8) 3 bin pırlanta ile kaplı Hot Wheels araba.

8

Elmaslarla kaplı bu oyuncak araba ise Hot Wheels firmasının kırkıncı yıl şerefine yapıldı. Arabanın gövdesi altından imal edilmiş. Üzerine de 3000 adet minik pırlanta parçası yapıştırılmış.

9) Pacman oyununun ilk taslakları.

pacman

Ünlü Pacman oyununu ve tabii hayaletlerini hepimiz biliyoruz. İşte bu da Pacman’ın yaratıcısı Japon Toru Iwatani’nin çizdiği ilk taslaklar. Bu defterde tasarlanan oyun, bilgisayar ekranına taşınarak milyonlarca kişiyi esir aldı.

10) İstanbul Atatürk Havalimanı’nın uçuş kulesi.

10

Her gün bin civarında uçak inmek veya havalanmak için bu kuleden izin istiyor.

11) Londra Heathrow Havalimanı uçuş kulesinin iç kısmı.

102

Bu kule günde 1500’e yakın uçağı yönlendiriyor

12) Japonya’daki Tsunami faciasında ayakta kalan tek ağaç.

11

Japonya’da 2011 yılında meydana gelen Tsunami faciasında bölgedeki 70 bin ağaçtan sadece bu ağaç ayakta kaldı. “Mucize Çam” adıyla bilinen ağaç korumaya alındı ve 19 bin kişinin ölümüyle sonuçlanan doğal afetin anıtı haline getirildi.

13) 96 yaşındaki dünyanın ilk müslüman yogisi.

12

Bu adam tam 96 yaşında. 1920 yılında Adana’da doğmuş. Yogi Kazım olarak bilinen Kazım Gürbüz dünyanın ilk müslüman Yogisi. Yani Yoga Üstadı. 10 yaşından bu yana Yoga yapan Yogi Kazım, insanın 130 yaşına kadar yaşayabileceğini öne sürüyor. Kendisine uzun ömürler diliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Vücudumuzda Fazlalık Haline Gelen 10 Organ

Dünyanın En Şişman İnsanları