Korku Filmi Sevenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 13 Süper Film

Bu listede korku filmi sinemasının en iyi örnekleri var. Eğer korku filmi seviyorsanız tümünü izlemeniz şart.

1) Paranormal Aktivite / Paranormal Activity

1

Listemize Paranormal Aktivite serisinin birinci filmi ile başlıyoruz. Bu yapım özellikle gerçekçi çekim tekniği ile öne çıkıyor. Yalnız filmi izledikten sonra geceleri tuvalete kalkmak sorun olabilir. Çünkü Paranormal Aktivite, biz uykudayken evimizde neler olup bittiğini konu alan bir film.

2) Halka / Ringu

2

İkinci korku filmi önerimiz bir Japon filmi: Halka. Orijinal ismi Ringu olan filmin Hollywood versiyonu da yapıldı. Dilerseniz sonra da onu seyredin. Halka’nın kahramanları, korkunç olaylar yaşamış bir kızın lanetinden kurtulmaya çalışıyor. Bu film sayesinde kabuslarımıza bir de Tamara karakteri eklendi.

3) Dabbe 5 – Zehr-i Cin

3

Sırada bir Türk korku filmi var. Dabbe serisinin beşincisi olan Zehr-i Cin. Aklınızda olsun; her filmde yeni bir hikaye anlatıldığı için herhangi birini izlediğinizde kopukluk yaşamıyorsunuz.

4) Kanıma Gir / Let The Right In

4

Bir İsveç filmiyle devam ediyoruz: Kanıma Gir, yahut orijinal ismiyle, Let The Right One In. 2008 yapımı filmde alışılmadık bir vampir hikayesi anlatılıyor. Romantik korku türündeki filmin 2010 yılında Amerikan versiyonu da yapıldı.

5) Siccin 2

5

Listemizdeki bir diğer Türk korku filmi ise Siccin. Serinin tüm filmlerini izleyebilirsiniz ama özellikle  ikinci filmi seyrederek Türk korku sineması adına gurur duyabilirsiniz. Filmin yönetmeni olan Alper Mestçi, Siccin filmleriyle İslami korku sineması türüne yeni bir soluk getirdi.

6) Şeytan / The Exorcist

63

Sıradaki film The Exorcist, yani Şeytan. Gelmiş geçmiş en korkunç filmlerden biri olan Exorcist’te, içine şeytan giren bir kız ile şeytanı çıkarmaya çalışanların yaşadığı süreç anlatılıyor. Bu filmde de rüyalarınıza girecek pek çok sahne var.

7) Elm Sokağında Kabus / A Nightmare on Elm Street

7

Böyle bir listede yer verilmesi şart olan Elm Sokağında Kabus serisi ile devam ediyoruz. Filmde Fredy Krueger adında korkutucu bir karakter var. İnsanların rüyalarına girerek onları öldürüyor. Tek çareniz uyanık kalmak. Tabii bu da imkansız.

8) Karabasan / Babadook

82

2014 yapımı Babadook bizde Karabasan ismiyle gösterilmişti. Filmi izlediğinizde Türkçe ismiyle alakasının olmadığını göreceksiniz. Avustralya yapımı olan korku filminde bir anne ile 6 yaşındaki oğlunun yaşadığı ürkütücü hikaye anlatılıyor.

9) Cinnet / The Shining

92

İzlerken hem korkutan hem gerim gerim gereken bir başka bir film de The Shining, yahut Türkçe ismiyle Cinnet. Jack Nicholson’ın başrolde olduğu bu sinema klasiğinde, kontrolden çıkan bir adamın ailesini öldürmeye çalışması anlatılıyor.

10) Diğerleri / The Others

103

Başrolünü Nicole Kidman’ın oynadığı The Others, Türkçe ismiyle Diğerleri, sürpriz sonu ile öne çıkan bir korku filmi. Sizi zıplatan çok fazla sahnesi yok ama yarattığı atmosferden ötürü filmi diken üstünde izliyorsunuz.

11) Korku Seansı / Conjuring

VERA FARMIGA as Lorraine Warren in New Line Cinema's supernatural thriller "THE CONJURING," a Warner Bros. Pictures release.

2013 yapımı Conjuring, Türkiye’de Korku Seansı adıyla vizyona girmişti. Son yılların en başarılı korku örneklerinden olan filmde bir ailenin şeytani bir varlıkla mücadelesi anlatılıyor. Neyseki onlara yardım eden bir grup uzman var.

12) Cadılar Bayramı / Halloween

122

Böyle bir listede seri katil fimi olmazsa olmaz. Bu kez korkutan doğaüstü öğeler değil, gençlerin başına bela olan bir cani. Halloween veya Türkçe ismiyle Cadılar Bayramı serisinin özellikle 1978’de çekilen ilk filmini izlemenizi öneririz.

13) Musallat 2

132

Listemizdeki son film Siccin’in yönetmeni Alper Mestçi’nin Musallat 2 adlı çalışması. Serinin ilk filmi de başarılıydı ama ikinci filmde ödünüzü patlatacak pek çok sahne var. Filmde evlatlık olduğunu öğrenen bir kızın gerçek anne babasını ararken yaşadığı korkunç olaylar anlatılıyor.

Efkar Bastığında Dinlenecek En İyi 10 Ahmet Kaya Şarkısı

Hapşırırken Kalp Duruyor Mu? Hapşırma ile İlgili 12 Şaşırtıcı Gerçek