Ne Kadar İsteseniz De Ziyaret Edemeyeceğiniz 10 İlginç Yer

Bu liste için dünyanın en gizli ve orada çalışanlar dışında kimsenin girmesine izin verilmeyen veya çok çok zor girilen yerlerini araştırdık.

1) İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne Ait Bu Radar Üssü

14

İlk sırada İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne ait bir radar üssü var. Burası dünyadaki en gelişmiş ve en büyük askeri elektronik gözlem tesisi. Fotoğrafta gördüğünüz dev toplar aslında radar antenleri. Dünyanın herhangi bir yerinden ateşlenen bir füzeyi anında tespit edebiliyor. Ayrıca söylenene göre dünyann her yerinde istedikleri telefon görüşmelerini ve elektronik yazışmaları takip edebiliyorlar. Değil ziyaret etmeniz, etrafına yaklaşmanız bile mümkün değil.

2) Disneyland’teki Club 33

24

Burası Disneyland’in tam ortasında yer alan Club 33. Bilet parasını ödeyen herkesin girebildiği Disneyland’ın içinde olmasına rağmen bu kulüp diğer ziyaretçilere kesinlikle kapalı. Sadece ve sadece üyeler girebiliyor. Üye olmak için de 30 bin lira verip aday listesine giriyorsunuz. İnanılmaz ama sıranın size gelmesi en az 40 yıl sürüyor.

3) Kaliforniya’da Gizemli Örgütlerin Buluştuğu Kamp Alanı

3

Şimdi de Kaliforniya’daki bir ormanın içinde yer alan bir kamp alanındayız. İddialara göre burada her yıl İllüminati veya ona benzer gizemli bir örgütün üyeleri biraraya geliyor. Söylenenler doğruysa, bir hafta boyunca dev bir baykuş toteminin altında pagan ayinleri ve çılgın partiler yapıyorlar. Katılımcılar ancak gizlilik yemini ile girebiliyor. Bu yüzden de bölgede olup bitenlere dair anlatılanlar dedikodudan öte gidemiyor.

4) Vatikan’ın Gizli Arşivleri

44

Sırada Vatikan’ın gizli arşivleri var. Aslında bu belgeler o kadar da gizli kapaklı değil. Başvuru yaptığınızda kabul görme ihtimali var. Fakat ikna edici gerekçelerinizin olması gerekiyor. Milyonlarca belgenin tutulduğu arşivdeki rafların toplam uzunluğu 100 kilometreye yakın.

5) Fransa’daki Lascaux Mağarası

Burası Fransa’daki Lascaux Mağarası. Mağaranın duvarları 17 bin yıl önce yapılmış resimlerle dolu. Bazı uzmanlara göre bunlar insanoğlunun yaptığı ilk sanat eserleri. 50’li yıllarda bir grup çocuk tarafından tesadüfen keşfedilmiş. Ancak mağara 1963’te ziyarete kapanmış. Artık günde sadece 1 kişi, o da özel izinle ve bilimsel amaç olmak kaydıyla girebiliyor.

6) Avusturalya’daki Bu Gizli Tesis

6

Buysa Avustralya’nın orta kesiminde yer alan gizli bir tesis. Avustralya’da olmasına rağmen Amerika’nın kontrolünde. İçeri girmek kesinlikle yasak. Hatta üzerinde uçmaya da izin verilmiyor. İçeride ne olup bittiği tam olarak bilinmiyor. Kimilerine göre burada nükleer araştırmalar ve denemeler yapılıyor. Kimilerine göre ise burası uzayın gözlendiği bir tesis.

7) İkinci Moskova Metrosu

73

Sırada İkinci Moskova Metrosu var. Bu; bilinen Moskova Metrosu’nun metrelerce altında. Stalin’in emriyle Soğuk Savaş yıllarında inşa edildiği biliniyor. Bu metro toplu taşıma için değil, önemli binalara ve yerlere gitmek için inşa edilmiş. Yapılış amacı, bir saldırı anında önemli kişileri bulundukları yerden havaalanına ya da sığınaklara ulaştırmak. Aslında varlığı resmi makamlarca hiçbir zaman doğrulanmadı. Fakat inşaatında çalışanların anlattıklarından ve araştırmacıların bulgularından ötürü varlığına kesin gözüyle bakılıyor.

8) Kuzey Kore’deki 39. Oda

82

Başka bir gizli mekansa Kuzey Kore’nin başkentinde olduğu söylenen 39. Oda. İddialara göre burada, devletin yasal olmayan yollardan elde ettiği yabancı ülke paraları dünya piyasalarında yönetiliyor. Yeri haliyle çok gizli tutuluyor. Hatta yetkililer böyle bir oda olduğunu kesinlikle reddediyor.

9) Ural Dağları’ndaki Bu Nükleer Araştırma Tesisi

93

Burası da Rusya devletine ait çok gizli bir tesis. Ulaşılması güç olsun diye Ural Dağları’nın en yüksek kesiminde kurulmuş. Uzun yıllardır çok gizli nükleer çalışmalar yapıldığına inanılıyor. Uydu fotoğraflarında dev kazı alanları ve büyük patlama çukurları görülüyor ancak Rus hükümeti bu alanın maden olduğunu iddia ediyor.

10) 51. Bölge

103

Son sırada ünlü 51. Bölge var. Amerika’nın Nevada eyaletinde, çölün ortasında yer alıyor. Dışarıdan bakıldığında birkaç hangar ve uçak pistleri görülüyor. Ancak 51. Bölge ile ilgili söylentilerin haddi hesabı yok. En ünlüsü de tabii ki Amerika’nın burada uzaylılarla temas kurduğu iddiası. Gizli silah geliştirme merkezi olduğuna dair dedikodular da çok popüler. Ama gerçekte kimse orada ne olup bittiğini tam olarak bilmiyor.

İlginizi Çekebilir

Panik Olduğumuzda Etrafı Ağır Çekim Görürüz! İyi Ki Öğrendim Dedirten 16 İlginç Bilgi

Abisi Olan Kızların Gayet İyi Bildiği 13 Şey