Parasını Bastırınca Alabileceğin 13 İlginç Hizmet

Para gerçekten çok şeylere kadir. Bedelini ödediğinde alabileceğin birbirinden ilginç hizmetler var. Keşke bunları Türkiye’de de yapan birileri olsa.

1) Senin adına özür diliyorlar.

12

İnanılması güç ama Japonya’da özür dilemekten çekinen insanların yerine bu işi yapan bir şirket var. Diyelim ki birinden özür dilemeniz gerekiyor ama bunu yapamıyorsanız. Özür hizmetini almak için 250 dolar ödüyorsunuz. Şirketin görevlendirdiği bir çalışan gidip o kişiden sizin yerinize özür diliyor. Eğer telefonla özür dilenmesi yeterli derseniz onun fiyatı ise 100 dolar.

2) Kulaklarını itina ile temizliyorlar.

2

Japonya’da satın alabileceğiniz bir diğer ilginç hizmet de kulak temizletme servisi. Sadece kulak temizleme üzerine çalışan salonlar var. Bu servisi alabilmek için 32 dolar veriyorsunuz. Ardından da uzman kişiler “mimikaki” adı verilen çubuklarla kulaklarınızı tertemiz yapıyor

3) İdam mahkumlarının son yediği yemeği senin için hazırlıyorlar.

34

Sırada çok tuhaf bir hizmet var: Son yemek siparişi. Kanadalı bir firma, idam mahkumlarının son arzularında istedikleri yemeklerden oluşan menüler servis ediyor. Yani dünyanın ünlü seri katillerinden birinin idam edilmeden önce yediği yemeğin aynısı siz de yiyebiliyorsunuz. Yemeğin yanında hediye olarak o mahkumun yüzü şeklinde bir maske de getiriyorlar.

4) Köpeğine sörf dersi veriyorlar.

43

Uluslararası bir otel zinciri müşterilerinin köpeklerine sörf dersi veriyor. Evet, sörf dersi dedim. Bir gün köpeğinizin sörf yaptığını görmek isterseniz sizin de aklınızda bulunsun.

5) Japon balığı kiralıyorlar.

Photography for the Kimpton Hotel & Restaurant Group, LLC of their Chicago properties.

İngiltere’de bir otel ise isteyen müşterilerine günlüğü 20 liraya Japon balığı kiralıyor. Daha da ilginci, odalarında yalnız kalmak istemeyenler için düşünülen bu hizmet büyük ilgi görüyormuş.

6) Hayatını roman yapıyorlar.

6

Siz de “benim hayatım roman” diyenlerdenseniz bir şirket hayat hikayenizi roman haline getiriyor. Firmanın internet sitesine girip kendinizden bahseden bir metin yazıyorsunuz. Profesyonel yazarlar bu metni sizin istediğiniz bir konseptte roman haline getiriyor. Böylelikle de artık kütüphaneninizde başrolünde olduğunuz bir roman duruyor.

7) En acilinden evlendiriyorlar.

72

Sırada hızlı bir şekilde evlenmek isteyenlerin satın aldığı acil düğün servisi var. Nikah memurundan şahitlere, süslemelerden müziğe bir düğün için gereken her şeyi bir arabaya doldurmuşlar. Telefonla çağırdığınızda gelip sizi evlendiriyorlar ve sonra da aynı hızla gidiyorlar.

8) Seni ünlüymüş gibi gösteriyorlar.

82

Bir diğer ilginç hizmetse paparazzi kiralama servisi. Ünlüymüş gibi görünmek istiyorsanız bu firmaya haber veriyorsunuz. Belirttiğiniz adrese 10 kişiden oluşan sahte paparazzi ekibi gönderiyorlar. Magazin muhabiriymişler gibi sizi takip edip fotoğraflarınızı çekiyorlar. Ek bir ücret karşılığında size önceden anlaştığınız sorular da sorabiliyorlar. Tabii ki saçma ama kısa süreliğine de olsa kendinizi bir yıldız gibi hissediyorsunuz.

9) Cenazende ağlıyorlar.

470593811JM00206_VIOLENCE_E

Sırada başka bir inanılmaz hizmet var: Cenaze ağlayıcıları. Bu kişiler para karşılığında gelip cenazenin kalabalık görünmesini sağlıyorlar. Hatta gerçekçi olsun diye bol bol da ağlıyorlar.

10) Düğününü kalabalık gösteriyorlar.

103

Buna benzer bir hizmet de sahte düğün katılımcıları. Cenaze ağlayıcıları ile aynı mantıkta çalışıyorlar. Paralarını ödediğinizde düğünün kalabalık görünmesine yardımcı oluyorlar.

11) Ev ödevlerini yapıyorlar.

112

Sıradaki hizmet tembel öğrenciler için. Japonya’da ev ödevlerinizi yaptırabildiğiniz şirketler var. Belirli bir ücret karşılığında evinize gelip ödevlerinizi en iyi şekilde hazırlıyorlar. Fiyatlar konunun zorluğuna göre sayfa başı 5 dolar ile 50 dolar arasında değişiyor.

12) Seni kendinle evlendiriyorlar.

122

Sadece Japonya’da bulabileceğiniz kişisel evlilik hizmeti ile devam ediyoruz. Bir firma 300 dolar karşılığında size düğün töreni yapıyor. Damat ya da geline ihtiyacınız yok, çünkü bu düğünde kendinizle evleniyorsunuz. Yani hem gelin hem de damat sizsiniz. Firma şaşalı bir düğün olması için gereken her şeyi sizin için organize ediyor.

13) Sevgilinin eşyalarını toplayıp iade ediyorlar.

132

Tokyo merkezli bir diğer firma ise kötü ayrıldığınız eski sevgilinizin sizde kalan eşyalarını toplayıp ona iade ediyor. Böylece aranızın bozuk olduğu eski sevgilinizle karşılaşmak zorunda kalmıyorsunuz. Bunun için parça başı 5 dolar ödemeniz yetiyor.

İlginizi Çekebilir

Koç Burcunun Olmazsa Olmaz 11 Özelliği

Bu Çocuğun İki Tane Yüzü Var! Varlığına Çok Şaşıracağınız 6 Çocuk