Uzaylıların Neden Ortaya Çıkmadığına Cevap Veren 10 Mantıklı Teori

Bu yazıda uzaylıları neden hala bulamadığımızı ya da neden gelip onların bizi bulmadığına dair ilginç teorileri derledik. Az sonra öğrenecekleriniz uzaylılar hakkındaki düşüncelerinizi tamamen değiştirebilir.

1) Umurlarında değiliz.

22

İlk olasılık gayet basit: Uzaylıların umurunda olmadığımız için bizimle temas kurmuyor olabilirler. Dünya aslında çok küçük bir gezegen. Kaynakları; üzerinde yaşayan bizler için bile yetersiz. Uzayın bir yerinde gerçekten de hayal ettiğimiz gibi çok ileri teknolojiye sahip uygarlıklar varsa, ihtiyaç duydukları kaynakları yaşam olmayan daha büyük gezegenlerden sağlıyor olabilirler. Bu durumda bizimle muhatap olmalarını gerektirecek bir neden de kalmıyor. İşlerine yaramayacaksak bize sadece misafirlik olsun diye gelecek halleri yok ya.

2) Bize ulaşacak teknolojiye sahip değiller.

26

Bir diğer teori ise bunun tam tersi. Evrendeki farklı gezegenlerde gerçekten de pek çok canlı yaşadığını kabul edelim. Ancak hiçbirinin teknolojisi aradaki uzun mesafeleri kat edecek kadar gelişmemiş olabilir. İnsanoğlu olarak iki uzay seyahati başarımız var: Aya insan ve Mars’a araç göndermek. Kimbilir, belki de diğer uygarlıkların teknolojileri bizden bile geride. Hal böyle olunca da tabii kimse kimseyle iletişim kuramıyor.

3) Bizden çok çok uzaktalar.

3

Sıradaki teoriye göre biz evrenin çok uzak bir köşesindeyiz, diğer birçok medeniyet ise birbirlerine yakın gezegenlerde varlığını sürdürüyor. Düşünün ki evren Pasifik Okyanusu, dünyamız ise bu okyanusun bir yerinde yer alan, henüz keşfedilmemiş ve keşfi de çok zor olan bir ada. Diğerleri bizden çok uzakta olduğu için biz onları, onlar bizi göremiyor. Bu durumda da hiçbiriyle bağlantıya geçemiyoruz.

4) İletişim kuracak ortak zemin yok.

42

Bir diğer teori ünlü astrofizikçi Carl Sagan’a ait. Buna göre, dilsel ve algısal engeller yüzünden uzaydaki diğer uygarlıklarla iletişime geçemiyor olabiliriz. Belki bizimle temas kurmak isteyen başka canlılar var. Hatta gönderdikleri sinyaller dünyamıza ulaşıyor da. Ancak bu sinyaller ve içerikleri bizim algılayabileceğimiz bir formda olmadığından çözemiyoruz ve bu yüzden de kimse kimsenin varlığından haberdar olamıyor.

5) Yanlış şeylerin peşindeyiz.

Bir başka teoriye göre ise uzaylıları bulamamış olmamızın nedeni, kendimize ve dünyadaki canlılara benzeyen yaşam formlarının peşine düşmüş olmamız. Uzaylı deyince bizim gibi, örneğin, konuşan, yürüyen, diğer varlıklarla iletişim kuran canlılar anlıyoruz. Belki de formları hiç de sandığımız gibi değil. Bunu anlayamadığımız için de burnumuzun dibinde olmalarına rağmen aramızda bir ilişki olamıyor.

6) Bizi iletişim kurmaya değer görmüyorlar.

64

Diğer bir teoriye göre uzaylılar var ve bizi gerektiği ölçüde takip ediyorlar. Ancak zeka ve teknoloji olarak bizden çok üstün oldukları için bizi iletişim kurmaya değer görmüyorlar. Şöyle düşünün: Bir karınca kolonisinin yanından geçiyorsunuz. Onlara seslenir miydiniz ya da oturup onlarla konuşmaya çalışır mıydınız? Tabii ki hayır. Uzaylılar da bizi, verdiğimiz örnekteki karıncalar gibi görüyor olabilirler.

7) Keyifleri çok yerinde olduğu için bize bulaşmak istemiyorlar.

53

Sıradaki enteresan teoriye göre uzaylı medeniyetler, bütün ihtiyaçlarını karşıladıkları mükemmel bir yaşam yaratmış olabilirler. Herhangi bir kaynağa veya arayışa ihtiyaçları olmadığı için de kusursuz dünyalarını terk etmek konusunda istekli değillerdir. Hatta böyle bir durumda birilerinin gelip onları bulmalarını istemiyor olmaları da güçlü bir ihtimal.

8) Geçmişte çok gelip gittiler.

83

Pek çok destekçisi olan bir teoriye göre ise uzaylılar dünyaya şimdi değil ama geçmişte defalarca gelip gitti. Dünya 7 milyar yaşında ve 100 milyonlarca yıldır yaşanabilir durumda. İnsanlar olarak 10 bin yıldır neler olup bittiği konusunda bir miktar bilgi sahibiyiz. Yani dünya tarihinin bir döneminde dünyayı ziyaret etmiş, hatta yerleşmiş ve sonra da çekip gitmiş olabilirler. Bugün bir yerde bulunan ve eski bir medeniyete ait olduğu sanılan kimi kalıntılar belki de onlara ait.

9) Zaten aramızda yaşıyorlar.

92

Uçuk olsa da kabul gören bir teori göre uzaylılar var ve hatta şu an aramızda yaşıyorlar. İddia sahipleri, dünyamızda 12 ayrı uzaylı türünün yaşadığına inanıyor. Bunlardan Kuzeyli Sarışınlar adı verilen uzaylılar insanlara çok benziyor. Bu yüzden de onları fark edemiyoruz. Kısa Griler diye adlandırılan başka bir grup ise filmlerdeki klasik uzaylılara benziyor. Bu yüzden de sürekli gizlenerek yaşıyorlar.

10) İletişim kuramadık çünkü yoklar.

1

Uzaylılarla hala tanışamamış olmamızla ilgili en basit teori ile bitiriyoruz. Onlarla iletişim kuramadık, çünkü yoklar. Bu tezi savunanlar dünyanın evrende yaşamın gelişebileceği tek gezegen olduğunu öne sürüyor. Buna da “Ender Dünya Teorisi” deniyor. Buna göre evrende dünya benzeri başka bir gezegen olmadığından bizim gibi akıllı varlıklar da gelişmiyor.

İlginizi Çekebilir

İnsanoğlunun Bugüne Kadar Yetiştirmeyi Başardığı En Acı Biberler

Kan ile Pişirilen 11 Yemek. Midesi Hassas Olanlar Uzak Dursun.